Sklepy z koralikami

Nie ma się co oszukiwać, co każda szanująca się beaderka na wakacjach robi od razu po przyjeździe do miejsca docelowego? Rozgląda się za sklepem z koralikami. Bo może są inne? Jakich jeszcze nie ma w swoich zapasach? Ciągnie co prawda ze sobą całą walizkę przydasi na chwile wakacyjnej nudy, ale… koralików (jak czekolady) nigdy dość.

Faktem jest jednak, że obecnie rządzą zakupy w sieci. Taniej i wygodniej. Zróbmy zatem najpierw przegląd polskich sklepów internetowych z koralikami:

Internetowe sklepy z koralikami

Od kilku lat sklepów z koralikami japońskimi marek Toho czy Miyuki przybywa. Zazwyczaj są to sklepy prowadzące sprzedaż internetową, ale zdarza się, że i stacjonarnie można zaopatrzyć się w koraliki. W tej odpowiedzi zamieszczam moją subiektywną listę najlepszych sklepów internetowych w Polsce.

 

http://www.kadoro.pl/
Niekwestionowany lider zestawienia, największy wybór, doskonała obsługa. Czasem czas oczekiwania jest trooochę długi (zwłaszcza po promocyjnych, dość częstych), ale to chyba ze względu na popularność tego sklepu. Dla mnie osobiście nr 1 ze względu na Miyuki Delica – japońskie koraliki cylindryczne, których używam do bransoletek peyote. Bezpłatna przesyłka powyżej 100 zł, w wakacje – niższe opłaty, 4,99.
www.beading.pl
Klasyka, pierwszy ze sklepów, który na rynku polskim oferował Toho. Wyróżnia się tym, że oferuje prasę (własny magazyn Beading, ale również prasę amerykańską) i instrukcje. Bardzo szybka wysyłka. Dla mnie to koło ratunkowe, gdy potrzebuję coś “na jutro”.
Bardzo popularny sklep ze względu na spektakularne konkursy dla twórców oraz doskonale zaopatrzone sklepy stacjonarne.
Oprócz wskazanej trójki funkcjonuje szereg innych, również nieźle zaopatrzonych sklepów, które bardzo często oprócz podstawowych koralików, mają asortyment odróżniający je od pozostałych. Jolinka – kółeczka do chainmaille, BazarDekoracji.pl – jedwab shibori. Polecamy:
www.korallo.pl

A stacjonarne sklepy z koralikami?

Warszawa:

ROYAL STONE

WARSZAWA – WOLA
ul. Żelazna 67 lok. 18
tel. (22) 836 50 15

WARSZAWA MOKOTÓW
ul. Puławska 26a
tel. (22) 646 45 18

Poznań

ROYAL STONE

POZNAŃ – STARE MIASTO
ul. Podgórna 1
tel. (61) 281 73 82

Gdańsk

KORALLO

GDAŃSK – BRZEŹNO
ul. Gałczyńskiego 22/4
tel. (58) 352 22 88

 

Znacie inne?

Dajcie znać, będziemy uzupełniać!

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł - podziel się lub polub!

W każdym newsletterze darmowy wzór lub tutorial !
Chcesz otrzymać zestaw wzorów udostępnionych w poprzednich naszych listach?