Pęknięty koralik

Ratunku! Pęknięty koralik! Co robić???

Pęknięty koralik:  zdarza się, że przechodząc igłą wielokrotnie przez koraliki, spowodujemy niefortunnie pęknięcie jednego z nich. Czy jest na to ratunek? Niestety zwykle oznacza to konieczność sprucia części pracy. Nie ma się co oszukiwać, jest to metoda bolesna, przykra (zwłaszcza, gdy problem pojawi się przy wplataniu końcówek nici w pracę), ale najbardziej skuteczna. nic nie łatamy. Po prostu robimy od nowa.  Rzadko jest tak, aby dołożenie w jakikolwiek sposób nowego koralika dało dobry efekt (jestem uczulona na widoczne nici, a nakładając nowy koralik na plecionkę z istniejącymi nićmi, przechodzącymi przez poprzedni – nie możemy uniknąć takiego widoku).

Nie znalazłam też na ten temat żadnej innej rady w sieci! Czy musimy zatem pogodzić się z tym, że taki sposób nie istnieje, a pęknięty koralik zawsze będzie kojarzył się z niecenzuralnym słowem?

Szperając po sieci znalazłam ciekawe wideo, o reperowaniu bransoletki, w której w środku pękła nić. To może być pomysł na nowy post, ale na razie dzielę się na gorąco. Do zastosowania w niektórych projektach (może z pominięciem klejenia? lepiej wpleść końcówki), warto znać!

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł - podziel się lub polub!

W każdym newsletterze darmowy wzór lub tutorial !
Chcesz otrzymać zestaw wzorów udostępnionych w poprzednich naszych listach?