Zdarza się często przy sprzedaży kolczyków, że klientka nie może sie zdecydować. Ogląda kilka par i pyta: które? Choć i tak najczęściej decyduje kolor, to warto wiedzieć, jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy, aby prezentowała się jak najlepiej.

Kształty twarzy

istniej wiele podziałów, ale bazowe kształty są następujące: kształt serca, podłużna, owalna, trójkątna, kwadratowa/prostokątna i okrągła. okreśłenie kształtu twarzy dokonujemy oceniajac:

  • szerokość czoła,
  • kości policzkowe,
  • kształt podbródka.

 

Owalna

Uznawana za idealną, najłatwiejszą w stylizacji. Najszersze miejsce twarzy to kości policzkowe, pośrodku twarzy. Górna i dolna część twarzy jest lekko zaokrąglona.

Do takiej twarzy pasują praktycznie każde kolczyki, długie i krótsze, wąskie i rozszerzające lub zwężające się ku dołowi.

Delihi Delight 0

Trójkąt 

Twarz ma szerokie, często prostokątne czoło. Kości policzkowe są wysoko osadzone, a część podbródkowa jest  wydłużona i zakończona wyrazistym podbródkiem. Najszersza część twarzy to kości policzkowe.

Dla tego typu twarzy najlepsze będą kolczyki długie, wąskie, poprawiające proporcje twarzy w dolnej części.

Czworokąt 

Symetryczna twarz charakteryzująca sie mocnymi szczękami. Twarz ma identyczną szerokość na dole i górze, a boki twarzy są równoległe, tworzą proste, pionowe linie. Zależnie od długości twarzy możemy mieć do czynienia z twarzą kwadratową i prostokątną.

Najkorzystniejsze dla kwadratowej twarzy będą dłuższe kolczyki o zaokrąglonych kształtach oraz duże koła, wystające poza linię brody.

Persian Fans 2

Okrąg

Twarz, która jest najszersza na wysokości policzków, często charakterystycznych, pyzatych. Kontur twarzy tworzy wyraźny okrąg, kości szczęki tworzą łagodny łuk, przez co cała twarz wpisuje się w koło.

Dla tego typu twarzy najlepsze będą kolczyki długie, również z wiszącymi elementami. Najlepiej unikać zaokrąglonych kształtów.

Treasure od the Night 2

Twarz w kształcie serca

Najbardziej charakterystycznymi cechami twarzy w kształcie serca są: spiczasty podbródek oraz szerokie czoło (często z zakolami w linii włosów). Twarz zwęża się wyraźnie ku dołowi.

Najlepsze kolczyki dla tej twarzy mają wydłużone, łagodne linie.

Twarz podłużna

Podłużna twarz to taka, której długość jest o wyraźnie większa niż szerokość. Szerokość takiej twarzy w każdym jej punkcie jest zbliżona – na linii oczu, ust, nosa.

Dla tego typu twarzy zalecane są kolczyki krótkie: sztyfty lub inne “przy uchu” i szersze, poprawiające niekorzystne proporcje.

Podsumowanie

Znasz już podstawowe zasady, jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy. Umiejętny dobór biżuterii, zwłaszcza kolczyków, które są mocno rzucającym sie w oczy elementem stylizacji, widocznym juz przy pierwszym kontakcie wzrokowym, jest bardzo istotny. Może zniwelować lub podkreślić charakterystyczne cechy twarzy.

 

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł - podziel się lub polub!

W każdym newsletterze darmowy wzór lub tutorial !
Chcesz otrzymać zestaw wzorów udostępnionych w poprzednich naszych listach?